100 хранителни пакета за деца на сирийски бежанци от Лайънс Филипополис

Съвместна акция с областната организация на БЧК в Пловдив

100 пакета с лакомства осигуриха за децата на сирийските бежанци членовете на "Лайънс клуб Филипополис". Акцията бе в рамките на двустранното споразумение, което клубът сключи преди месец с областната организация на БЧК. Само за два дни лъвовете успяха да съберат средства и да закупят кашони с вкусотии за децата, които бяха предадени от доброволците на БЧК, заедно със чувалите дрехи, дарени от пловдивчани за обитателите на лагера край Свиленград.

Членовете на "Лайънс Филипополис" се включват от днес - 14 октомври, и в раздаването на храните от  интервенционните запаси на ЕС на територията на град Пловдив. Лъвовете ще бъдат разпределени във всеки от петте района, за да подпомогнат служителите на Червения кръст при раздаването на пакетите на социално слабите. Само за Пловдив храните са 600 тона.