Лайънс клуб Филипополис подкрепи асамблеята на студентите медици от цяла Европа

След като Пловдив бе обявен за европейска столица на културата 2019, градът под тепетата домакинства  24-та  Генерална асамблея  на Европейската  асоциация на студентите  по медицина. За първи път страната ни е домакин на подобен престижен форум, на който присъстваха млади специалисти от почти всички европейски държави. Лайънс Клуб Филипополис спонсорира откриването на форума, което се състоя на Римския стадион, който бе открит наскоро след втория етап на реконструкцията си. Чуждестранните участници останаха истински впечатлени и не спряха да запечатват грандиозното откриване със смартфоните и таблетите си. На древната сцена излязоха изяви фолклорни състави и млади попизпълнители. В рамките на тридневната среща студентите проведоха  пленарни  сесии , обучения по различни профили на медицинската наука, обществено здраве, европейска интеграция, медицинска  етика и култура. Домакинството на това събитие дава възможност на младите медици да разширят контактите си и да  участват  в международни проекти.

Виж галерия снимки