Инициатива послучай денят на „Свети Стилиян” – наричан „Детепазител”

Съместно мероприятие на ЛК „Евридика”- Пловдив, сдружение „Протягам ти ръка” , „Хлебни къщи” и кметството на район „Тракия” – Пловдив

26 ноември по християнския календар бе ден в който се чества „Свети Стилиян” – наричан „Детепазител”. Вълнуваща бе организираната среща по инициатива на сдружение „Подавам ти ръка” с партьорството на ЛК „Евридика” , кметството на район „Тракия” и „Хлебни къщи” с децата със специализирани потребности. По стар християнски обичай бе спазена традицията замесване на „ хлебни пити” за здраве на децата.

Дамите от клуба осигуриха необходимите продукти и съвместно с децата замесиха хляба. На срещата присъства и кмета на район „Тракия” г-н Костадин Димитров. Децата изпитаха истинско задоволство от направеното от тях, очите им грееха от щастие, а дамите от клуба които участваха в срещата изпитаха удовлетвореност от извършеното добро дело.

Идеята която е в основата на „Хлебни къщи” е интеграция на хора с увреждания и уязвими групи – имено чрез прякото им участие в приготовлението на хляб. Ето защо на 27 ноември представителки на клуба посетиха дома за възрастни хара с умствена изостаналост „Свети Врач” и съвместо с тях участваха в терапевтичното месене на хляба. Мъжете от дома, които взеха участие изпитаха задоволство от себе си,че и те могат да бъдат полезни

Пенка Пановска