Акция ЧЕТЕНЕ на ЛК Свилена - Свиленград

Традиция стана организиране на акция „Четене”от клуба. За трета поредна година отбелязахме Деня на детската книга – 2 април и Международния ден на книгата- 24 април.

Дамите от клуба поканиха децата от ІІІ а клас на ОУ „Иван Вазов” с класен ръководител Веселина Чавдарова, наша приятелка, в приятната зала на пицария „Верди” в града. Темата „Аз чета” даде възможност на децата да запознаят дамите с афоризми за книгите, любопитни въпроси за сюжети и герои от техни любими книжки, решаване на картинен ребус с мисли за книгата. Те бяха подготвили и музикални поздрави: песен и изпълнения на йоника.

Дамите им прочетоха откъси от техни любими детски книги, които след това ими подариха. Всяко дете получи книжка, която обеща да прочете и разкаже. За отличната подготовка и интересните въпроси, които бяха подготвили, дамите почерпиха децата с любимите им пици.