Лайънс клуб Филипопилис и приятели на поход до Райското пръскало

На 9 и 10 май лъвовета на Лайънс клуб „Филипополис“ организираха поход до Райското Пръскало. В групата се включиха и много наши приятели обичащи планината и чистия въздух. С много смях и закачки успяхме да достигнем хижата, да проявим воля на духа  в най-стръмния участък  в подножието на Райското пръскало и да получим  голямата награда – великолепната  гледка на най – високия водопад на Балканския полуостров. Райското пръскало събира водите си от  вечната пряспа, намираща се на самия връх Ботев. Красотата на поляните и водопада накараха  всички от групата отново да искат  да се върнат  на това райско място.  Пътеката  до водопада минава  през китни Старопланински пасища на които стада от  коне живеят свободно и пасат на воля. Групата имаше възможността да  се наслади на  красивите гледки  към долините на реките, да слуша песните на птичките и шума на водата бързаща на юг. Природата показа всяка част от себе си с  прекрасни  моменти - от ярко слънце, гръмотевици, леко ръмене до невероятно свеж и прохладен  въздух. На следващия ден групата си направи разходка по екопътеката на Бяла река и обяд в ресторанта на реката. Изходния пункт започна от Калоферския манастир „Рождество Богородично“. Буйната река се пресича от няколко мостчета на най-красивите и диви места. Звукът на водата  на места поражда страхопочитение и в същото време красотата на едно малко  поточе спускащо се от високо може да разтопи душата ти. Информационните модули разкриват дивия свят на парка и допълват природното богатство на тази защитена територия. Заслужава си човек да планира посещението си на тези прекрасни  места и да ги види с очите си.