“Безценни камъчета на въображението”ще блещукат в “Малката Нощ” на 12.09.2015г. в гр. Пловдив

По традиция доброволците от Лайнс клуб „Пловдив - Филипополис“ и Лео клуб Пловдив се включваме в детската програма на фестивала „Малката Нощ“ с творческа работилничка за миникартини, VI-то издание – „Безценни камъчета на въображението“. То част от емблематичното арт събитие в Пловдив - „Нощ на музеите и галериите, Пловдив – 2015“

Заедно с малките посетители  ще творим в уъркшопа, рисувайки малки речни камъчета, които после ще станат част от  импровизирана изложба на изработеното.

Ние сме част от "Малката нощ" на 12.09.2015 г./събота/ и ще Ви посрещнем от 17:00 до 19:30 ч. в читалните на Детски отдел на РНБ "Иван Вазов"

Всяка година имаме изненади за всеки, който се е престрашил да тръгне на културна разходка с дечицата си и да общува активно с тях…. в библиотеката. Но да знаете, че не са само за мъници - ВСЕКИ е добре дошъл да порисува с нас върху МАЛКИ речни камъчета. И те наистина са такива - малки, бели, очакващи да придобият вълшебни сили.

Вие ще сте магьосниците, които ги владеят. Можете да си избирате от няколко ателиета, в които да се включвате по реда, който предпочитате

• "Камъче си изтегли - приказка ни разкажи!"- избираш две/или повече/ камъчета и ни разказваш приказка за героите, които са ти се паднали. Тук ще ни помагат книгите на издателство за детска забавно - образователна литература "Точица"/www.tochitza.com/;
  • "Камъчетата на приказките" – библиотекарките и доброволците ще почетат с теб приказки, в които се говори за силата на камъчетата; Ако знаете такава, която не сме открили - кажете ни я;
  • "Нарисувай сладкодумно камъче" - ще можеш да изобразиш своя герой в миниатюрен вариант; Ще използваш златен, сребърен, черен, червен, син или зелен маркер; Ще го боядисаш с акрил; * "Камъче си избери - играта започни!" - ще се запознаете с направата на игри от камъчета и да опитате силата си в тях; Знаете ли как да пресмятате числа, как да редите думи от букви, как да победите на морски шах, а някой спомня ли си доминото, дамата...;
  • "Руническа изненада за родители" - изтегляте си руна и научавате повече за съвета, който Ви носи; Можете да си нарисувате своя и да си я отнесете за спомен; * "Снимай пътечката на Хензел и Гретел" - поставете своята творба сред пътечка от бели камъчета и си я снимайте; Оставете ни я за импровизираната изложба, моля!

Всички камъчета ще използваме в следващата си Лятна читалня на открито, която се провежда в Цар Симеоновата градина през юли.

Заедно с нас и  доброволците към библиотеката - ЦРД /част от НАРД/ ще се чувствате сигурни в успеха си, че магията с камъчетата ще Ви се получи. Ние сме наблизо, за да помагаме, да обясняваме, изслушваме и записваме вълшебните приказки. Дайте ни малко време и скоро ще можете да ги прочетете на страницата ни във Фейсбук /www.facebook.com/zaednovbibliotekata/, където ще откриете и снимки на сътвореното от Вашите вълшебни ръце. Всяка помощ е разрешена!!!

С радост изрисувах своите вълшебства, но не сама, а с помощта на двете си дъщерички. Без тях чудото нямаше да се получи!“ – сподели основния двигател на събитието Мария Петрова