ЛК Филипополис с инициатива по повод Световния ден за борба с глада

Лайънс клуб „Филипополис“ заедно с Майстор хлебар Димитър Йолтов направи открит урок пред децата с увреждания по повод Световния ден за борба с глада

Членовете от Лайънс клуб „Филипополис“ изненадаха децата от Помощно училище „Стефан Караджа“ с огромни сусамени погачи и с току-що излязъл от фурната хляб, приготвени специално за тях от майсторът хлебар Димитър Йолтов. Децата усетиха истинския аромат  на хляба и имаха възможност да научат как се приготвя и с любопитство се включиха в приготовлението му. Инициативата за показното занимание, бе по повод 16 октомври – Световен ден за борба с глада

Първо трябва да си измиете добре ръцете, да сложите престилките и шапките и тогава ще започнем, обърна се към децата от Помощно училище „Стефан Караджа“ майсторът хлебар Димитър Йолтов. Приготви продуктите за открития урок и покани децата на масата заедно да замесят тестото.  Оказва се, че някои от учениците, които са с множество увреждания, за първи път докосват брашно и нямат търпение да се подредят на масата до хлебаря..

Днес ще ви покажа как се меси хляб, а един ден някои от вас могат да изберат този занаят. Това е страхотна професия, защото приготвяш насъщния, опита се да обясни на достъпен за децата език Митко. След което сипа вода и брашно в огромна пластмасова купа, добави щипка сол и щипка захар и от оформеното тесто раздаде по едно топче на всяко дете. Те започнаха с истинска радост и усърдие да изпълняват заръките на майстора. Сред най-прилежните се оказа Ивета, която е със синдром на Даун, и си спечели заслужените похвали на Митко Йолтов. Майсторът предизвика бурни ръкопляскания, след като показа как се прави плетеница от тесто, а след него Начко повтори същото.