Ден на земята с учениците от СОУ Пайсий Хилендарски и СОУ Патриарх Евтимий

Над 100 деца любители на приказките и защитници на природата се включиха в Екохепънинга „Природата и книгите ни дават криле“,  организиран  по повод Международния ден на земята -22 април . Доброволците от НБ „Иван Вазов“, сдружение „Писалка и перо“, „Лайънс клуб Филипополис“ и ЛЕО клуб „Пловдив“, съвместно  с  издателски къщи „Жанет 45“ и „Хермес“ успяха да задоволят  детското любопитство и желание на участниците  да се научат как да опазват природата и нейните ресурси. Сутринта  започнахме с открит урок по засаждане на храсти и цветя в двора на детския отдел към НБ „Иван Вазов“. Двора се почисти от плевели и с помощта на първокласниците  от СОУ „ Пайсий Хилендарски“ се оформиха красиви лехи с цветя. Всички останахме приятно изненадани от знанията на учениците за биологичното разнообразие на растенията и готовността им да пазят майката Земя, да я обичат и да се грижат за нея.

На откритите тревни площи, децата от СОУ „Патриарх Евтимий“  се забавляваха в еко работилниците. Чрез игрите си те сътвориха  от рециклирани материали произведения на изкуството и ги  отнесоха с удоволствие в къщи. Всички си тръгнаха с изненади – книжки и лакомства за участниците, а за нас остана  усмивката на грейналите им лица.

Благодарим на децата, на техните ръководители, учители и всички участници в празника!!!

Нека се обединим и заедно да пазим майката Земя, защото имаме нужда от нея.